top of page
  • Obrázek autoraJiří Widerlechner

MČR družstev mladších žáků 2022

Ve dnech 10. - 12. 6. 2022 se v krásných prostorách Business Hotelu Jihlava hrálo Mistrovství České republiky družstev mladších žáků v rapid šachu. Do MČR postoupilo 27 nejlepších družstev z celého Česka a to poslední volné dvacáté osmé místo nakonec od pořadatele, kterým byl Pražský šachový svaz zastoupený ředitelem turnaje Přemyslem Hrbkem, na divokou kartu trochu nečekaně obdrželo domácí družstvo Gambitu Jihlava.

Do soutěže jsme šli s tím, že nechceme být žádným otloukánkem a to se nám podařilo, když jsme z devíti zápasů čtyři vyhráli a pět prohráli. Soutěž ovšem byla velmi vyrovnaná a tak nám to stačilo jen na 24. místo.

MČR jsme odehráli v sestavě: Filip Šorf, Jakub Stejskal, David Brychta, Adam Brychta, Kamila Havelková a Jan Burel. Všichni bojovali, uhráli docela dost bodů, nejvíce se dařilo Kubovi Stejskalovi, který uhrál 7,5 bodu a byl třetí nejlepší na druhé šachovnici. V soutěži jsme se neztratili a všem patří pochvala za výbornou reprezentaci Gambitu Jihlava.